Sobota, 23 lipca 2016 r.
Strona główna GOSPODARKA ODPADAMI Postępowanie z poszczególnymi rodzajami odpadów Odpady wielkogabarytowe
WYSZUKIWARKA
ODBIORY
WYNIKI KONKURSÓW
BIP
WFOS
NAGRODY
pod honorowym patronatem
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Lecha Kaczyńskiego
Lider Polskiej Ekologii
AUDYCJE RADIOWE
MULTIMEDIA
Stronę odwiedziło w 2016 roku 1038207 osób.
(ogółem 6026338)

Odpady wielkogabarytowe

Każdy z nas może spotkać się z problemem pozbycia się starych i niepotrzebnych mebli lub sprzętu gospodarstwa domowego. Sposób pozbycia się tego rodzaju odpadu podają Regulaminy utrzymania i czystości i porządku poszczególnych miast i gmin.

Odpady wielkogabarytowe, takie jak:

  • stare meble,
  • zużyty sprzęt gospodarstwa domowego (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki, armatura sanitarna),
  • sprzęt elektroniczny (telewizory, radia, komputery, odkurzacze),
  • opony (pojedyncze sztuki)
  • inne przedmioty o dużych rozmiarach, odbierane są w formie „wystawek” nieodpłatnie od mieszkańców przez firmy wywozowe.

O czasie i terminie zbiórek w miastach i gminach informują poszczególne Urzędy i firmy wywozowe.

Odpady należy wystawiać przed posesję w terminach podanych w harmonogramie, na chodniku lub przy pergoli śmietnikowej w miejscu nieutrudniającym ruchu drogowego i ułatwiającym załadunek sprzętu na pojazdy. Tak zebrane stare meble, sprzęt AGD i RTV oraz stolarka budowla, trafiają do zakładu zagospodarowania odpadów „EKO DOLINA" Sp. z o.o. w Łężycach. Tam zostają one rozebrane, a poszczególne ich frakcje posegregowane i w zależności od przydatności poddane recyklingowi lub utylizacji.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY zaleca się nieodpłatnie oddać w całorocznych stacjonarnych Punktach Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych

 

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×